kasperpilot@wp.pl sebwid@wp.pl (+48) 501 448 903 (+48) 608 509 743

Kto okazał się najlepszy w gminie w narciarstwie alpejskim?

W środę (8.03) na stoku "Beskid" w Spytkowicach odbyły się IX Mistrzostwa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Wadowice w narciarstwie alpejskim oraz V Mistrzostwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych w narciarstwie alpejskim. Kto okazał się najlepszy?

Zawody zostały zorganizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Chocznia i grupę „Lider Sport”. Współorganizatorem zawodów był Urząd Miejski w Wadowicach oraz Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Natomiast nad całością czuwał koordynator do spraw sportu Jan Szewczyk. Z kolei nad bezpieczeństwem uczestników podczas mistrzostw czuwał Bogdan Białończy, ratownik GOPR. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał prezes LKS „Olimpia” Chocznia Daniel Mastek.

Celem zawodów była popularyzacja i upowszechnianie sportów zimowych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz współzawodnictwo dzieci i młodzieży w narciarstwie alpejskim.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 90 zawodników w kategoriach: klasy 0 – 3 szkoły podstawowej – dziewczęta i chłopcy, klasy 4 – 6 szkoły podstawowej – dziewczęta i chłopcy oraz klasy I – III gimnazjum – dziewczęta i chłopcy oraz szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta i chłopcy.  

Na trasie slalomu giganta, jako pierwsi pojawili się najmłodsi uczestnicy tegorocznych zawodów – uczniowie klas 0 – 3 szkoły podstawowej. Kolejno  wystartowali reprezentanci kl. 4 – 6 szkoły podstawowej, w kolejności dziewczęta i chłopcy. Potem wszyscy mogli zobaczyć pasjonująca walkę o zwycięstwo wśród uczniów gimnazjów: dziewcząt i chłopców. Następnie o zwycięstwo walczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Po zakończeniu zjazdów przez uczestników, podsumowania zawodów dokonał prezes LKS „OLIMPIA” Chocznia Daniel Mastek. Natomiast koordynator do spraw sportu w powiecie wadowickim Jan Szewczyk i  Aleksandra Zagórska wręczali zwycięzcom medale i nagrody.

Za najlepszy czas przejazdu w kategorii szkół podstawowych puchar Burmistrza Wadowic otrzymali: Tola Janik ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach oraz Maksymilian Guzdek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Choczni.

Z kolei w kategorii szkół gimnazjalnych: Nela Ryłko z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach i Mateusz Zieliński z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach.   Natomiast Puchar Starosty Wadowickiego za najlepszy czas przejazdu otrzymali Katarzyna Kasprzak z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Wadowity w Wadowicach oraz Jakub Kopyto z Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach. Tytuł najlepszego snowboardzisty zdobył Kacper Bartel. Z kolei najmłodszą uczestniczką Mistrzostw była Lena Janik.  

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci drożdżówek, kiełbasek i napojów, które serwował Marek Praciak.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Szkoła Podstawowa kl. 0 – 3:
Chłopcy:
Mikołaj Adamczyk SP nr 1 w Choczni
Jan Cholewa SP nr 1 w Wadowicach
Jakub Skowron ZSP nr 3 w Wadowicach

Dziewczęta:
1. Katarzyna Balon SP nr 1 w Choczni
2. Antonina Kasperek SP nr 1 w Choczni
3. Maja Woźnicka SP nr 1 w Wadowicach  

Szkoła Podstawowa kl. 4 – 6:
Chłopcy:
Maksymilian Guzdek SP nr 1 w Choczni
Aleksander Ryłko ZSP nr 1 w Wadowicach
Mikołaj Śliwiński SP nr 1 w Wadowicach  

Dziewczęta kl. 4 – 6:
1. Tola Janik SP nr 1 w Wadowicach
2. Jagoda Kasperek SP nr 1 w Choczni
3. Wiktoria Maszorek ZSP nr 1 w Wadowicach

Gimnazjum kl. I – III:
Chłopcy:
Mateusz Zieliński ZSP nr 2 w Wadowicach
Michał Szczygieł ZSP nr 1 w Wadowicach
Daniel Najbor ZSP nr 1 w Wadowicach

Dziewczęta:
1. Nela Ryłko ZSP nr 1 w Wadowicach
2. Emilia Banaś ZSP nr 3 w Wadowicach
3. Dominika Hombesch ZSP nr 3 w Wadowicach

Szkoły Ponadgimnazjalne:
Chłopcy:
1. Jakub Kopyto ZS nr 2 w Wadowicach
2. Michał Gracjasz ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej
Damian Misiek LO w Andrychowie

Dziewczęta:
Katarzyna Kasprzak I LO w Wadowicach
Wiktoria Maluty I LO w Wadowicach
Wiktoria Białończyk I LO w Wadowicach

 

Zapraszamy za rok.

 

 

Aktualności

Kto okazał się najlepszy w gminie w narciarstwie alpejskim?

Kto okazał się najlepszy w gminie w narciarstwie alpejskim?

W środę (8.03) na stoku "Beskid" w Spytkowicach odbyły się IX Mistrzostwa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Wadowice w narciarstwie alpejskim oraz V Mistrzostwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych w narciarstwie...

Więcej

Informacje dotyczące ferii zimowych 2019/Rytro

Rytro 2019

Więcej